sp15@edu.gorzow.pl

+48957228729

+48667659236

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Nowy rok szkolny i przed nami czwarta edycja szkolnego konkursu czytelniczego „Książki z górnej półki”. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i czekamy na Was w szkolnej bibliotece!

Regulamin konkursu:   

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII.   

2. Celem konkursu jest:

● rozbudzanie zainteresowań czytelniczych promujących pozytywne wzorce zachowań, budujących pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie;

● zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania;

●  właściwe zagospodarowanie wolnego czasu,

●  kształcenie wrażliwości na odbiór słowa pisanego,

● podnoszenie kultury czytelniczej.   

3. Czas trwania konkursu: październik 2022 - maj 2023.   

4. Uczeń po przeczytaniu wybranej z listy książki zgłasza się do nauczyciela j. polskiego lub historii, lub nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, lub bibliotekarza w celu sprawdzenia znajomości treści lektury.   

5. Za poprawnie udzieloną odpowiedź każdorazowo uczeń otrzymuje ocenę celującą za aktywność z j. polskiego lub historii.   

6. Po przeczytaniu minimum 10 książek ze swojej grupy wiekowej uczeń może sięgnąć po książki przeznaczone dla uczniów z wyższego przedziału wiekowego.   

7. W przypadku trudności w wyłonieniu zwycięzców na skutek takiej samej liczby przeczytanych książek zostanie zorganizowana dogrywka (pisemna lub ustna) na podstawie jednej wybranej książki.   

8. Najlepsi czytelnicy, którzy  w ciągu roku przeczytają najwięcej książek z listy, otrzymają nagrody książkowe i dyplomy na apelu podsumowującym rok szkolny 2022/2023.   

9.  Klasa, która przeczyta najwięcej książek, otrzyma Puchar Dyrektora Szkoły.

Zapraszamy!!!

Małgorzata Dziejma i Waldemar Pituła

 

WYKAZ KSIĄŻEK DO PRZECZYTANIA

 

KLASY I-II

1. Bajki w ilustracjach Jana Marcina Szancera   

2. Gałka D.: Sklep z babciami   

3. Gawryluk B.: Pudełko pełne kotów   

4. Iwasa M.: Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka   

5. Janczarski Cz.: Jak Wojtek został strażakiem   

6. Kownacka M.: Plastusiowy pamiętnik

7. Lussa N.: Stella, Pikuś i radość

8. Mortka M.: Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu   

9. Papuzińska J.: Nasza mama czarodziejka   

10. Piątkowska R.: Biszkopt, Pingwin i Reszta   

11. Piątkowska R.: Zbój. Opowiadania o koniach i konikach   

12. Terlikowska M.: Drzewo do samego nieba

13. Ungeheuer-Gołąb A.: Przygody Jeżyka spod Jabłoni

14. Widłak W.: Orły nad Londynem

15. Wygodzki S.: Odwiedziła mnie żyrafa

 

KLASY III-IV

1. Bąkiewicz G.: Ada i tajemnica Galla Anonima   

2. Compton C.: Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami

3. Gallico P.: O chłopcu, który był kotem

4. Gawryluk B.: Dżok legenda o psiej wierności   

5. Józefczyk M.: Nasz azyl

6. Kurt M.: Ostatnie drzewo na Ziemi

7. Lobe M.: Babcia na jabłoni   

8. Ossendowski A.F.: Słoń Birara

9. Preussler O.: Mały Duszek   

10. Piotrowska E.: Żółte kółka. Mam na imię Inna   

11. Scherrer S.: Mała Nina

12. Stelmaszczyk A.: Mazurscy w podróży (jedna część serii)   

13. Wajrak A.: Lolek   

14. Wierzbicki Ł.: Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści   

15. Winfield Martin E.: Śnieżyczka i Róża

 

KLASY V-VI

1. Ale historia…(jedna część z serii)

2. Barnhill K.: Dziewczynka, która wypiła księżyc

3. Brubaker Bradley K.: Wojna, która ocaliła mi życie   

4. Cesarz W., Terechowicz K.: Pamiętnik grzecznego psa

5. Combrzyńska – Nogala D.: Pies w czasach zarazy   

6. Goscinny A.: Lukrecja   

7. Kasprzak A.: Wiłka smocza dziewczynka   

8. Kur M.: Tajemnica francuskiej willi

9. Podsiadło J.: Czerwona karta dla Sprężyny

10. Rowling J.K.: Gwiazdkowy prosiaczek   

11. Ryrych K.: Wyspa mojej siostry   

12. Stenka B.: Masło przygodowe   

13. STRRRASZNA HISTORIA (jeden tytuł z serii)   

14. Szczygielski M.: Czarownica piętro niżej

15. Żółtowska – Darska Y.: Lewy, chłopak, który zachwycił świat

 

KLASY VII-VIII

1. Auxier J.: Nocny ogrodnik

2. Bąkiewicz G.: Mówcie mi Bezprym

3. Cejrowski W.: Piechotą do źródeł Orinoko   

4. Draper S.M.: Tylko w mojej głowie

5. Fiedler A.: Dywizjon 303   

6. Frank A.: Dziennik Anne Frank   

7. Furniss C.: Rok szczura

8. Green J.: Gwiazd naszych wina

9. Hichs D.R.: Przekręt na van Gogha

10. Mortka M.: Nie ma tego złego   

11. Niemyska-Rączaszkowa Cz.: Jadwiga i Jagienka   

12. Nowacka E.: Małgosia contra Małgosia   

13. Szczygielski M.: Teatr niewidzialnych dzieci   

14. Thiele C.: Chłopiec z burzy i inne opowiadania

15. Yolen J.: Arytmetyka diabła

W szkole, w domu i w niedzielę książka jest mym przyjacielem!

02 października 2022