27 lutego 2023

Spotkanie Erasmus+

Właśnie dobiegło końca spotkanie uczniów z Hiszpanii, Irlandii z uczniami naszej szkoły. Na cały tydzień zaplanowano mnóstwo wydarzeń, aktywności, lekcji i zabaw.

W tym czasie uczniowie poznawali tańce narodowe każdego z państw uczestniczących w tym spotkaniu. Poza tym uczyli się piosenki projektowej skomponowanej specjalnie na to spotkanie przez panią Jaber. Każdy dzień to dużo śmiechu, odkrywania czegoś nowego, poznawania się nawzajem. Wszystkie przygotowane przez nas działania miały na celu integrację uczestników.

Uczniowie jak i nauczyciele uczestniczyli w różnych warsztatach i lekcjach na terenie szkoły i w naszym mieście. Były to m.in.: warsztaty artystyczne ( pani Kępińska), warsztaty rytmiczne (pani Jaber), lekcja wychowania fizycznego (pan Łazowski), lekcja języka polskiego (pani Bobin), nauka polskiego tańca narodowego (pani Hajdo), zabawy integracyjne (panie Brałko i Leśniak), apel klas 1-3 (panie Brałko i Siuber) aktywna przerwa (panie Pawliszak i Saniuk), bieg harcerski (pan Mataczyna), gra terenowa, warsztaty taneczne w Zespole Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”, kurs pieczenia pizzy w restauracji Łubu dubu, warsztaty muzealne w Muzeum Lubuskim czy wycieczka do ośrodka Azyl w Mironicach. Dużym przedsięwzięciem było przygotowanie i przeprowadzenie gry terenowej. Nie udałoby się to bez pomocy pań Kosmendy, Gębołyś, Głogowiec, Bobin, Kucharskiej- Tankielun, Jaber i Kępińskiej. Podziękowania wędrują również do uczniów klas ósmych, którzy wsparli językowo całe wydarzenie. Dzielnie spisali się również harcerze oraz zuchy z drużyny prowadzonej m.in. przez pana Mataczynę. Przez cały tydzień mogliśmy również liczyć na wsparcie rodziców, którzy przygotowywali smaczne poczęstunki oraz tradycyjne potrawy.

Obchodziliśmy również dwa ważne dni – Dzień Irlandzki i Hiszpański, w czasie których uczniowie mogli poznać informacje na temat tych krajów, obowiązujących tam języków, posłuchać muzyki pochodzącej z tych państw. Na wszystkich czekały również konkursy z nagrodami o Hiszpanii i Irlandii. Niesamowitą atrakcją przygotowaną na te dni była fotobudka (pani Koszcz). Wielu uczniów korzystało z niej w czasie tego wydarzenia.

Usłyszeliśmy od gości mnóstwo pochlebnych opinii pod adresem naszej szkoły, naszych uczniów, miasta czy Polski. Mamy nadzieję, że wszyscy na długo zapamiętają to spotkanie. Uczniowie zaangażowani w to spotkanie (10 uczniów z klasy 6a) mogli się przekonać na własnej skórze jak bardzo ważna jest znajomość języka obcego. Mamy nadzieję, że to spotkanie zmotywuje wszystkich do jeszcze większego zaangażowania w naukę języka.

Karolina Jankowiak – koordynator projektu Erasmus+

Artur Świerzko – współorganizator spotkania

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

+48667659236

+48957228729

sp15@edu.gorzow.pl

Adres naszej skrytki:

/SP15Gorzow/Skrytka ESP

Nasz adres: AE:PL-47173-29867-TAISU-24