sp15@edu.gorzow.pl

+48957228729

+48667659236

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Dla uczniów, którzy uzyskali średnią co najmniej 5,30 i co najmniej dobre zachowanie złożyliśmy wnioski o stypendia motywacyjne za wyniki w nauce. W tym roku takich uczniów jest 55, w tym 20
z klas ósmych. Gratulujemy!

Laureaci i finaliści olimpiad:

Laureatka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Małgorzata Ławreszuk z kl. 8b

 

Finalista XIII edycji konkursu ornitologicznego Co sikory robią zimą?

Adam Dominiak, kl. 7d

Adrian Spiczak 8d

Aleksandra Witkowska 8b

 

Laureaci konkursów przedmiotowych:

 

W konkursie przedmiotowym z matematyki tytuł laureatki otrzymała:

Hanna Płuciennik z kl. 8b.

Dodatkowo Hania uzyskała tytuł finalistki konkursu matematycznego im. Majki Ostrowskiej.

 

Finaliści konkursów przedmiotowych:

 

W konkursie przedmiotowym z języka polskiego finalistami zostali uczniowie:

Małgorzata Ławreszuk

Hanna Kos, Zofia Doś, Julia Makarewicz.

Piotr Byczkowski – (Piotr był także uczestnikiem rejonowego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego)

 

W Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego finalistami zostali uczniowie :
 

1.Maja Nalewaj

2.Patryk Świderski

 

W konkursie przedmiotowym z historii finalistami zostali uczniowie:

 

1. Oskar Martyła kl.8c

2. Jan Cierkoński kl.8a

3. Nina Załuska kl.8a

 

W konkursie przedmiotowym z geografii finalistką została uczennica:

Ada Świerzko kl. 8b

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny:

Hanna Płuciennik, która uzyskała wynik bardzo dobry

Alicja Ślaska, która otrzymała wynik bardzo dobry

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Szymańska , Jan Cierkoński, Piotr Byczkowski, Hanna Kugler .

 

XI Konkurs Diecezjalny Ojczyzno Ma:

Laureaci:

Hannę Kugler

Piotr Byczkowski

Hania zajęła 4 miejsce, a Piotr 8 miejsce.

 

Lubuski Konkurs Recytatorski:

W finale wojewódzkim naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Muszyński oraz Karol Prokopiuk.

 

Nasi uczniowie mogą pochwalić się także pięknymi osiągnięciami sportowymi:

Pola Loc

- złota medalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal

- srebrna medalistka w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w skoku wzwyż

- srebrna medalistka w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w biegu na dystansie 80m

- srebrna medalistka w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w skoku wzwyż

 

Gabriela Żal

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 60m

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w skok w dal

- finalistka Mistrzostw Województwa Lubuskiego w biegu na 100m

- finalistka Mistrzostw Województwa Lubuskiego w biegu na 300m

 

Hanna Walkowiak

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 60m

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal

- finalistka Mistrzostw Województwa Lubuskiego w biegu na 100m

- finalistka Mistrzostw Województwa Lubuskiego w biegu na 300m

 

Julia Kozłowska

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 60m

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 300m

- finalistka Mistrzostw Województwa Lubuskiego w biegu na 100m

- finalistka Mistrzostw Województwa Lubuskiego w biegu na 300m

 

Katarzyna Malewska

- srebrna medalistka Mistrzostw Województwa Lubuskiego w rzucie młotem

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w rzucie dyskiem

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w pchnięciu kulą

 

 

Zofia Malewska

- brązowa medalistka Mistrzostw Województwa Lubuskiego w rzucie młotem

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w rzucie dyskiem

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w pchnięciu kulą

 

Lena Barzycka

- finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w pchnięciu kulą

 

Hanna Kos

- powołanie do kadry wojewódzkiej młodzików

- reprezentowanie województwa w meczu międzynarodowym

- reprezentowanie województwa w halowych finałach Mistrzostw Polski LDK w kategorii młodzików

- złota medalistka Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w biegu na dystansie 300m ppł

- brązowa medalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 600m

- wielokrotna medalistka Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w przełajowych biegach sztafetowych
oraz indywidualnych na stadionie

 

Mateusz Karski

- reprezentowanie województwa w meczu międzynarodowym

- reprezentowanie województwa w halowych finałach Mistrzostw Polski LDK w kategorii młodzików

- srebrny medalista Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w biegu na dystansie 300m ppł

- brązowy medalista Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 600m

- wielokrotny medalistka Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w przełajowych biegach sztafetowych
i indywidualnych oraz indywidualnych na stadionie

 

Wiktoria Lambryczak

- I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w rzucie młotem

- II miejsce w Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w rzucie dyskiem

- III miejsce w Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w pchnięciu kulą

 

Mikołaj Muszyński

- brązowy medalista Mistrzostw Województwa Lubuskiego w biegu na 300m

- srebrny medalista Mistrzostw Województwa Lubuskiego w sztafecie 4x100m

- finalista Mistrzostw Województwa Lubuskiego w biegu na 100 m.

 

 

Tytuł prymusa szkoły otrzymują uczniowie, którzy zdobyli średnią ocen 6,00 i wzorowe zachowanie. Prymusami szkoły w tym roku zostali:

1. Alicja Ślaska kl. 4b – 6,00 zachowanie wzorowe

2. Julia Pedo kl. 4b – 6,00 zachowanie wzorowe

3. Alicja Gwizdowska kl. 7d – 6,00 zachowanie wzorowe

4. Hanna Kugler kl. 8a – 6,00 zachowanie wzorowe

5. Małgorzata Ławreszuk, kl. 8b – 6,00 zachowanie wzorowe

6. Piotr Byczkowski, kl. 8c 6,00 zachowanie wzorowe

Wyróżnionym uczniom, nauczycielom uczącym i rodzicom serdecznie gratulujemy.

A tym czasem życzymy udanych wakacji!

 

Podsumowanie osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2021/2022

24 czerwca 2022