sp15@edu.gorzow.pl

+48957228729

+48667659236

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk
W niedzielę przed szkołą zaparkował ogromny, kolorowy tir. Wzbudził zaciekawienie nie tylko wśród uczniów, ale też i przechodniów. Nie zdarza się zbyt często, że tak wielki pojazd zatrzymuje się przed naszą szkołą. Ten wielki tir skrywał w sobie nowoczesną przestrzeń szkoleniową - Mobilne Centrum Edukacyjne.
W poniedziałek o godzinie 10.00 ruszyły warsztaty dla ósmoklasistów. Podczas warsztatów i zajęć prezentujących m.in. nowinki technologiczne uczniowie mogli się zanurzyć w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W sali edukacyjnej znalazły się m.in.: interaktywne tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, roboty do nauki programowania, stół oraz flipchart z ciekawymi aplikacjami do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Należy nadmienić, że Mobilne Centrum Edukacyjne odwiedziło nasze województwo po raz pierwszy w tym roku.
Przyjazdowi MCE towarzyszyła również wizyta pana Piotra Gajewskiego - zastępcy dyrektora generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, pani Ewy Rawy - lubuskiego kuratora oświaty, pani Elżbiety Pliżgi - dyrektora Wydziału Edukacji, pracowników Regionalnego Punktu Informacyjnego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Pokoju działającego przy Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., pracowników i trenerów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Warsztaty były prowadzone przez bardzo miłych trenerów i edukatorów, w przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zajęć byli pod wielkim wrażeniem możliwości, które zaprezentowało Mobilne Centrum Edukacyjne.

Mobilne Centrum Edukacyjne

21 czerwca 2022