21 czerwca 2022

Mobilne Centrum Edukacyjne

W niedzielę przed szkołą zaparkował ogromny, kolorowy tir. Wzbudził zaciekawienie nie tylko wśród uczniów, ale też i przechodniów. Nie zdarza się zbyt często, że tak wielki pojazd zatrzymuje się przed naszą szkołą. Ten wielki tir skrywał w sobie nowoczesną przestrzeń szkoleniową - Mobilne Centrum Edukacyjne.
W poniedziałek o godzinie 10.00 ruszyły warsztaty dla ósmoklasistów. Podczas warsztatów i zajęć prezentujących m.in. nowinki technologiczne uczniowie mogli się zanurzyć w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W sali edukacyjnej znalazły się m.in.: interaktywne tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, roboty do nauki programowania, stół oraz flipchart z ciekawymi aplikacjami do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Należy nadmienić, że Mobilne Centrum Edukacyjne odwiedziło nasze województwo po raz pierwszy w tym roku.
Przyjazdowi MCE towarzyszyła również wizyta pana Piotra Gajewskiego - zastępcy dyrektora generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, pani Ewy Rawy - lubuskiego kuratora oświaty, pani Elżbiety Pliżgi - dyrektora Wydziału Edukacji, pracowników Regionalnego Punktu Informacyjnego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Pokoju działającego przy Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., pracowników i trenerów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Warsztaty były prowadzone przez bardzo miłych trenerów i edukatorów, w przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zajęć byli pod wielkim wrażeniem możliwości, które zaprezentowało Mobilne Centrum Edukacyjne.
  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

+48667659236

+48957228729

sp15@edu.gorzow.pl

Adres naszej skrytki:

/SP15Gorzow/Skrytka ESP

Nasz adres: AE:PL-47173-29867-TAISU-24