08 października 2022

Mistrzowie recyklingu

Uczniowie klasy 2b doskonale wiedzą, jak dbać o otaczający świat. W ramach dbania o środowisko przystąpili to realizacji projektu z firmą Borne Furniture Sp. z o.o. 

Na początku przy współpracy z przedstawicielem firmy Borne Furniture Sp. z o.o. , uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć dotyczących zagadnień ochrony środowiska, sposobu segregacji śmieci oraz recyklingu. W wyniku przeprowadzonych zajęć i obserwacji uczniowie uświadomili sobie rangę problemu dotyczącego gospodarowania odpadami. Dzięki przeprowadzonym zajęciom poszerzyli swoją wiedzę na temat koniczności segregowania i utylizacji odpadów, wzrosło ich zainteresowanie własnym regionem i poczucie więzi z nim oraz poczucie odpowiedzialności za stan środowiska. Ponadto uczniowie nabywali takie umiejętności, jak skuteczne współdziałanie w zespole i praca w grupie, podejmowanie decyzji na podstawie faktów i danych informacji, prezentowanie własnego punktu widzenia i obrony swego stanowiska, podejmowania decyzji wspólnie z innymi  oraz współodpowiedzialność za efekty pracy.

Następnie uczniowie wykonali i zaprezentowali prace z surowców wtórnych. Wykazali się dużą kreatywnością i pracowitością. Z odpadów powstawały przepiękne obrazy. Na zakończenie całego cyklu klasa wzięła udział w lekcji podsumowania wiedzy, gdzie każdy wykazał się świetną znajomością w zakresie segregacji odpadów.

Bądźmy eko i dbajmy o nasze środowisko. Segregujmy śmieci!

Wychowawca klasy 2b, Kamila Bukowska

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

+48667659236

+48957228729

sp15@edu.gorzow.pl

Adres naszej skrytki:

/SP15Gorzow/Skrytka ESP

Nasz adres: AE:PL-47173-29867-TAISU-24