04 września 2023

List Dyrektora Szkoły na rozpoczęcie nowego roku szkolengo

Szanowni Nauczyciele, Uczniowie oraz Rodzice,

przed chwilą witaliśmy wakacje, snuliśmy plany na ten czas odpoczynku, a dziś już witamy nowy rok szkolny. Drodzy Uczniowie, wierzę, że te ostatnie dwa miesiące będziecie jeszcze długo wspominać, jednak dzisiaj wracamy w mury naszej Piętnastki. Patrząc na budynek niby wygląda tak samo, jednak wiele się zmieniło i wciąż będzie się zmieniać. Jesteście głównymi bohaterami dzisiejszej Inauguracji, witamy naszych najmłodszych uczniów. Drodzy Pierwszoklasiści, niezmiernie cieszymy się, że zasiliście szeregi naszej szkoły. W pozostałych klasach również mamy wielu nowych uczniów. Zapewniam, że możecie liczyć na wsparcie swoich wychowawców, nauczycieli oraz oczywiście kolegów i koleżanek, którzy świetnie znają naszą szkołę i jej zasady.

Rok szkolny 2023/2024 jest dla nas czasem nowych możliwości, wyzwań i sukcesów, do których razem będziemy dążyć każdego dnia. Kolejny rok szkolny to także kolejny etap w naszym życiu edukacyjnym i osobistym. Dla niektórych z Was jest to początek drogi w edukacji podstawowej, dla innych to czas kontynuacji nauki i rozwijania zdobytych umiejętności, dla części to podsumowanie edukacji podstawowej. Dla wszystkich to czas wytężonej pracy, przekraczania granic, podejmowania wyzwań. Szkoła to miejsce, w którym oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności, kształtujemy wartości i charakter. Chcemy, abyście stawali się mądrzejszymi, empatycznymi i odpowiedzialnymi obywatelami. Fundament tej działalności stanowią nauczyciele, bez nich nie byłoby edukacji. To oni oprócz codziennej pracy wychowawczej i edukacyjnej robią o wiele więcej. W tym roku kontynuujemy naszą działalność międzynarodową poprzez realizację projektu Global Scholars oraz wdrażanie poznanych technik i narzędzi w projekcie Erasmus+. Dla nauczycieli otwieramy Laboratorium EDUInnowacji, gdzie będziemy dążyć do rozwoju poprzez realizacje projektów i innowacji, będziemy wymieniać się doświadczeniem i uczyć się od siebie wzajemnie. Dla uczniów otwieramy koło dziennikarskie, chcemy kształtować ważne umiejętności w codziennych sytuacjach. Przygotowujemy się do ważnych obchodów 60-lecia naszej Piętnastki, które już w 2024 roku, o szczegółach powiemy już wkrótce. Będziemy uczyć się w terenie, przy muzyce i tańcu, ćwicząc grę aktorską, grając w gry edukacyjne. Wszystko po to, abyśmy wiedzieli, czego i po co się uczymy. Mam nadzieję, że wzbudziłam Waszą ciekawość i zachęciłam Was do wzięcia udziału w tych przedsięwzięciach.

Szanowni Rodzice, Wasza obecność jest niezwykle ważna. Wsparcie, zaangażowanie i zaufanie są kluczowe dla sukcesu waszych dzieci. To Państwo jesteście ich pierwszymi nauczycielami i towarzyszami na ich edukacyjnej drodze. Dlatego chciałabym zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i do współpracy z nami, nauczycielami.

Życzę nam wszystkim owocnej i satysfakcjonującej współpracy w nadchodzącym roku szkolnym. Niech będzie to czas wzajemnego wsparcia, rozwoju i radości z każdego osiągnięcia.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15

Karolina Jankowiak

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

+48667659236

+48957228729

sp15@edu.gorzow.pl

Adres naszej skrytki:

/SP15Gorzow/Skrytka ESP

Nasz adres: AE:PL-47173-29867-TAISU-24