02 września 2021

Inauguracja Roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 15 im. Wojska Polskiego

 

Wakacyjna przerwa dobiegła końca. Dziś stajemy u progu nowego roku szkolnego. Oprócz zapału, radości i ciekawości w naszych głowach pojawia się wiele pytań o to, jaki będzie ten najbliższy rok. Największą ciekawość zmieszaną z obawą widzę na twarzach najmłodszych uczniów, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Kochani Pierwszoklasiści, witam Was serdecznie w naszej szkole i życzę, aby edukacja była dla Was przyjemnością, a każde kolejne szkolne wyzwanie sprawiało Wam dużo satysfakcji. Pamiętajcie, że możecie czuć się tutaj bezpiecznie wśród nauczycieli i pracowników szkoły, a Wasi starsi koledzy otoczą Was przyjaźnią i opieką.

Będzie to szczególnie ważny rok dla najstarszych uczniów, naszych ósmoklasistów. Przed Wami pierwszy państwowy egzamin. Drodzy Ósmoklasiści, wykorzystajcie ten ostatni rok szkoły podstawowej w 100%, pamiętajcie, że tylko ciężką pracą jesteście w stanie osiągnąć sukces.
A ten rok zadecyduje o Waszej przyszłości.

 

Rok 2021/2022 będzie szczególny dla nas wszystkich, gdyż nadal pracować będziemy w podwyższonym reżimie sanitarnym. Apeluję do całej społeczności szkolnej o odpowiedzialność, przestrzeganie procedur i stosowanie się do wytycznych przeciwepidemicznych. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że nie wszystko można przewidzieć i zaplanować. Musimy być elastyczni i dostosowywać się do rzeczywistości, w której przyszło nam pracować.

 

Jednak my nie zwalniamy, a nawet przyspieszamy w swoich działaniach edukacyjnych. W tym roku kontynuujemy realizację programu Global Scholars, tym razem zajmiemy się tematem jedzenia, rozwoju miast i naszej przyszłości. To już drugi rok projektu Erasmus+ pt. „Szczęśliwe dzieci, gotowi do pracy uczniowie, wydajne umysły”. Uczniowie klas I – III będą mieli możliwość współpracy z dziećmi z pięciu państw europejskich, a nauczyciele będą poznawać nowe techniki nauczania, które wpłyną na dobre samopoczucie uczniów w czasie lekcji. Jednak to nie wszystko, w ramach LPE nasi nauczyciele udowodnią, że słowa A. Einsteina „Zabawa jest najwyższą formą nauki” sprawdzają się również w szkole. Wspólnie z gronem pedagogicznym będzie pracować z naszymi uczniami poznając ich talenty i rozwijając ich pasje, jednocześnie zachęcając ich do udziału w konkursach i olimpiadach.

 

W tym roku szkolnym do grona nauczycieli SP15 dołączyła p. Mariana Golodniak, która będzie uczyć języka angielskiego w klasach I – VIII. Bardzo cieszymy się również, że po przerwie wracają do nas p. Monika Brałko – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczyni klasy 2c oraz p. Monika Koszcz – nauczyciel świetlicy.

 

Życzę wszystkim Uczniom, aby każdy dzień nowego roku szkolnego dawał Wam poczucie osiągnięcia sukcesu. Jednak nie zapominajcie,
że uczymy się na błędach, dlatego nie bójcie się ich popełniać. Nie obawiajcie się marzyć, bo przecież każde marzenie to plan z wyznaczonym terminem realizacji.

 

Rodzicom życzę dużo cierpliwości, spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia. Dziękuję za dotychczasową współpracę i liczę na więcej,
a w tym trudnym czasie – na szczególne wsparcie i zrozumienie. Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły. Życzę Państwu poczucia satysfakcji i spełnienia w codziennej pracy. Niech słowa Freinet motywują nas do pracy: Pozwólmy dzieciom doświadczać po omacku, wydłużać swoje korzenie eksperymentować i drążyć, dowiadywać się i porównywać, (...) pozwólcie mu wyruszyć w podróże odkrywcze- czasem trudne-
ale pozwalające znaleźć taki pokarm, jaki będzie dla niego pożyteczny.

 

p.o Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim

Karolina Jankowiak

 

List Ministra Edukacji i Nauki

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

+48667659236

+48957228729

sp15@edu.gorzow.pl

Adres naszej skrytki:

/SP15Gorzow/Skrytka ESP

Nasz adres: AE:PL-47173-29867-TAISU-24