10 maja 2022

Dzień Patrona Szkoły - Wojska Polskiego

Przy pięknej pogodzie, 9 maja odbył się piknik z okazji Dnia Patrona Szkoły. Imprezę uświetnili przedstawiciele wojska: podporucznik Przemysław Walczak z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wlkp., żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, 35 Dywizjonu Obrony Powietrznej ze Skwierzyny. Uczniowie mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach między innymi w pokazie musztry wojskowej przeprowadzonej przez Gorzowski Korpus Kadetów działający w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. II Liceum Ogólnokształcące zaprezentowało funkcjonowanie klasy wojskowej CYBER.MIL.

Odbył się również konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej. Nie zabrakło chętnych na grochówkę wojskową i wojskową pajdę chleba ze smalcem.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Wzięli udział w „skokach komandosów”, „transporcie rannego”, „rzucaniu do celu”, „wojskowym rozpoznawaniu w terenie” itp. Mieli także możliwość zagrania w gry planszowe, rozwiązywania rebusów czy kolorowania rysunków.

Największą atrakcją festynu była obecność żołnierzy, sprzętu oraz rosomaka, który stanął na naszym podwórku szkolnym. Wielometrowe kolejki ustawiały się do obejrzenia wnętrza tego pojazdu. Nasi uczniowie mieli również możliwość ćwiczenia prawdziwej wojskowej musztry, co okazało się trudnym zadaniem.

Miła atmosfera, piękna pogoda, gro nagród, które otrzymali uczniowie sprawiło, że impreza była bardzo udana.

Dziękujemy Wojskowemu Centrum Rekrutacji za ogromne wsparcie w realizacji działań. Wszystkim żołnierzom, opiekunom i uczniom przybyłym na to święto za ich obecność, za przybliżenie nam wiedzy o wojsku. Czuliśmy się bezpiecznie dzięki zabezpieczeniu pikniku przez policję oraz ratownictwo medyczne Robert Sołtys. No i oczywiście podziękowania kierujemy osobom, które zadbały o nasze podniebienia: grochówka i chleb ze smalcem były rewelacyjne!

9 maja obchodzimy również Dzień Europy. Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w różnych projektach unijnych. W tym roku obchody Dnia Europy zbiegły się z obchodami Dnia Patrona Szkoły. W czasie obchodów uczniowie mogli pobrać materiały o Unii, brali udział w konkursach wiedzy o państwach członkowskich, grali w gry planszowe, malowali flagi różnych krajów a także rozwiązywali rebusy. Uczestnicy konkursów otrzymywali gadżety unijne.

Organizatorzy

Beata Kępińska

Artur Świerzko

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

+48667659236

+48957228729

sp15@edu.gorzow.pl

Adres naszej skrytki:

/SP15Gorzow/Skrytka ESP

Nasz adres: AE:PL-47173-29867-TAISU-24