sp15@edu.gorzow.pl

+48957228729

+48667659236

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała po raz kolejny akcję bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W naszej szkole wydarzenie miało miejsce 13 października. Wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w akcji. Czytaliśmy na wszystkich przerwach międzylekcyjnych w salach lekcyjnych, na korytarzach i w bibliotece. Przerwa po czwartej godzinie lekcyjnej została zaplanowana na zorganizowane wspólne czytanie. Była to przerwa po godzinie wychowawczej, na której uczniowie zostali z wychowawcami w klasach i wspólnie czytali jedną książkę lub każdy czytał swoją przyniesioną z domu albo wypożyczoną z biblioteki.

Najmłodszym uczniom z klas 1-3 stworzono w bibliotece szkolnej Strefę czytania. Podczas przerw bibliotekarze czytali im książkę autorstwa hiszpańskiej pisarki i ilustratorki Rocio Bonilla Najwyższa na świecie wieża z książek.

W VI Przerwie na czytanie w naszej szkole udział wzięło 279 osób. Jest to naprawdę imponujący wynik J. Wszystkim uczestnikom akcji bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że przyczyni się ona do rozpropagowania „mody na czytanie”!

Małgorzata Dziejma

Waldemar Pituła

VI przerwa na czytanie

15 October 2021