13 October 2021

Drugi rok projektu Erasmus+ - czas start!

Przeczytaj mi bajkę, a powiem Ci skąd jesteś...

 

Rozpoczynamy drugi rok projektu „Szczęśliwe dzieci, gotowi do współpracy uczniowie, wydajne umysły” realizowanego w ramach programy Erasmus+. Przed nami rok pełen „Erasmusowych wyzwań”. Naszym celem jest, aby projekt miał wpływ na całą społeczność szkolną. Jednak największy udział będą mieli uczniowie klas I – III, którzy zostali wybrani do projektu. W tym roku szkolnym klasami projektowymi zostały: 1a, 2b, 2c, 3b. Zgodnie z założeniami projektu powołany został również zespół nauczycieli:

 

  1. Karolina Jankowiak – szkolny koordynator projektu
  2. Artur Świerzko – nauczyciel języka niemieckiego, organizacja działań projektowych
  3. Ewa Cegielska i Mariana Golodniak - klasa 1a
  4. Małgorzata Leśniak i Anna Bobin – klasa 2b
  5. Monika Brałko i Anna Szmytkiewicz – klasa 2c
  6. Iwona Hajdo i Anna Bobin – klasa 3b

 

W tym roku będziemy poznawać i rozwijać nasze umiejętności z zakresu neurodydaktyki w celu poprawy samopoczucia uczniów w klasie poprzez zastosowanie konkretnych rozwiązań opartych na współpracy. Zajęcia oparte będą na OUTDOOR LEARNING, ICT (digital), DRAMA, czyli nauczaniu przez doświadczanie, nauczaniu w terenie, technologii i technice dramy. Specjalistami w tym obszarze jest szkoła partnerska z Irlandii i Szwecji.

 

Wspólnie z zespołem nauczycieli naszej szkoły rozpoczęliśmy już działania upowszechniające projekt wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Przez cały poprzedni tydzień nasi projektowi nauczyciele prowadzili zajęcia z wykorzystaniem typowej literatury dziecięcej z krajów partnerskich:

 

 1. Francja – Mały książę, Antoine de Saint-Exupéry
 2. Włochy – Pinokio, Carlo Collodi
 3. Szwecja – PippiPończoszanka, Astrid Lindgren
 4. Irlandia – Dzieci Króla Lira, znana irlandzka legenda
 5. Hiszpania – Najlepsza zupa na świecie, SusannaIsern

 

Uczniowie poznawali bohaterów, słuchali fragmentów książek oraz wykonywali związane z nimi zadania. W trakcie prowadzonych zajęć uczniowie poznawali również najważniejsze założenia projektu oraz naszych partnerów.

 

Zachęcamy do bieżącego śledzenia projektowego facebooka: https://www.facebook.com/pages/category/Education/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-15-w-Erasmusie-111964950711914/

 

Już wkrótce rozpoczynamy obchody Dni Erasmusa, będzie się działo!

 

Zespół Erasmus+

 1. pl
 2. en
 3. uk
 1. pl
 2. en
 3. uk

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

+48667659236

+48957228729

sp15@edu.gorzow.pl