15 October 2021

VI przerwa na czytanie

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała po raz kolejny akcję bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W naszej szkole wydarzenie miało miejsce 13 października. Wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w akcji. Czytaliśmy na wszystkich przerwach międzylekcyjnych w salach lekcyjnych, na korytarzach i w bibliotece. Przerwa po czwartej godzinie lekcyjnej została zaplanowana na zorganizowane wspólne czytanie. Była to przerwa po godzinie wychowawczej, na której uczniowie zostali z wychowawcami w klasach i wspólnie czytali jedną książkę lub każdy czytał swoją przyniesioną z domu albo wypożyczoną z biblioteki.

Najmłodszym uczniom z klas 1-3 stworzono w bibliotece szkolnej Strefę czytania. Podczas przerw bibliotekarze czytali im książkę autorstwa hiszpańskiej pisarki i ilustratorki Rocio Bonilla Najwyższa na świecie wieża z książek.

W VI Przerwie na czytanie w naszej szkole udział wzięło 279 osób. Jest to naprawdę imponujący wynik J. Wszystkim uczestnikom akcji bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że przyczyni się ona do rozpropagowania „mody na czytanie”!

Małgorzata Dziejma

Waldemar Pituła

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

+48667659236

+48957228729

sp15@edu.gorzow.pl