03 June 2022

Spotkanie z Martinem Vaculikiem

Przedłużenie Dnia Dziecka i Sportu to zorganizowanie dla wszystkich uczniów szkoły spotkania z przedstawicielami Stali Gorzów, w tym między innymi ze znanym żużlowcem Martinem Vaculikiem – zwycięzcą 3 rundy Grand Prix w Pradze.
Impreza nie odbyłaby się bez pomocy przyjaciela naszej szkoły, członka Zarządu Stali Gorzów - pana Remigiusza Turka.
W spotkaniu wzięli udział także Roman Błaszczak dziennikarz Radia Plus Gorzów, członek klubu Stali Gorzów, który poprowadził spotkanie oraz Oskar Serpina – trener i gracz gorzowskich szczypiornistów.
Uczniowie byli zachwyceni pochodzącym ze Słowacji Martinem Vaculikiem. Zawodnik zaimponował wszystkim uczniom nie tylko ze względu na swoją karierę zawodową ale także wielką charyzmą, serdecznością i otwartością. Na co dzień pięknie posługuje się językiem polskim (zna biegle oprócz swojego rodzimego języka angielski i czeski). Ten ceniony zawodnik chętnie odpowiadał na pytania uczniów dotyczące życia zawodowego i prywatnego.
Uczniowie wysłuchali z przyjemnością absolwenta naszej szkoły Oskara Serpinę związanego z klubem Stal Gorzów, który swoje pierwsze kroki w piłce ręcznej stawiał w SP 15!
Był też konkurs z nagrodami i prezentacja motoru żużlowego. Goście rozdawali autografy, pozowali z uczniami do zdjęć. Niektórzy mogli też zasiąść na motorze i poczuć się jak prawdziwi żużlowcy!
Zajęcia tego typu nie tylko promują sport, ale przede wszystkim rozwijają pasje i zainteresowania.
Organizatorzy
Beata Kępińska
Artur Świerzko
  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

+48667659236

+48957228729

sp15@edu.gorzow.pl