24 May 2022

Czwórbój i trójbój w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży

Na bardzo wysokim poziomie stał konkurs Czwórboju lekkoatletycznego dziewcząt w skład której wchodziły konkurencje – bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m. Aż cztery szkoły przekroczyły granicę 1000pkt co pokazuje niesamowity poziom zawodów.

Nasza szkoła osiągnęła rezultat 1028pkt co ostatecznie uplasowało nas na IV miejscu. Różnica między szkołami była niewielka, sięgająca kilku punktów.

W skład zespołu weszły:

- Pola Loc,

- Julia Kozłowska,

- Hanna Walkowiak,

- Hanna Markiewicz,

- Oksana Polikowska

W indywidualnej klasyfikacji czwórboju srebrny medal wynikiem 297pkt zdobyła najlepiej punktująca w naszej szkole Pola Loc.

W konkurencji Czwórboju chłopców nasz szkoła zajęła również IV miejsce wynikiem 694pkt. Chłopcy konkurowali w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na dystansie 1000m.

Najlepiej punktujący chłopcy okazali się Szymon Stechlik (174pkt) oraz Szymon Paradowski (172pkt).

Ponadto w skład zespołu oprócz wyżej wymienionych wystąpili:

- Mateusz Podgruszecki,

- Jakub Marć,

- Tomasz Ładziak,

- Karol Prokopiuk,

W konkurencji Trójboju dziewcząt SP 15 zajęła V miejsce z wynikiem 350pkt, natomiast chłopcy w wynikiem 181pkt zajęli IX miejsce.

Konkurencja trójboju składała się z biegu na 60m, skoku w dal oraz rzutu piłeczką palantową.