31 May 2022

Cała Polska czyta dzieciom polskich autorów

Regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich
na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych

Fundacja ABCXXI

W sobotę 28 maja rozpoczął się XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu!”, który potrwa do 4 czerwca. Ideą Tygodnia jest zachęcenie rodzin, szkół, przedszkoli do regularnego wspólnego czytania i jednocześnie zaprezentowanie dzieciom polskiej literatury, która opisuje fascynujący świat przyrody, a także nakłonienie młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety.

30 maja uczniowie naszej szkoły spotkali się w dwóch grupach wiekowych na boisku trawiastym, aby posłuchać wybranych fragmentów książek, oczywiście polskich autorów.

Dla uczniów klas 1-4 zaproszeni goście: Barbara Tymszan (kierownik Biblioteki Pedagogicznej), Jacek Mataczyna (nauczyciel gry w szachy), Hanna Czułada i Michał Kukurowski (uczniowie kl. 8b) oraz Waldemar Pituła (bibliotekarz) czytali wiersze Juliana Tuwima: Lokomotywa i Rzepka.

Natomiast uczniom klas 5-8 goście w osobach: Agnieszka Pozarzycka (przewodnicząca Rady Rodziców), Szymon Grams (uczeń kl.8), Małgorzata Dziejma (bibliotekarka)
i Jacek Mataczyna (nauczyciel gry w szachy) czytali książkę Adama Wajraka i Nurii Fernandez Kuna za kaloryferem.

Spotkania przebiegły w sielskiej atmosferze. Wszyscy uczestnicy mogli odprężyć się w promieniach majowego słońca (nam się udało)J, wsłuchując się w czytane teksty.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i przenieśli słuchaczy na kilka chwil w niesamowity świat książek. J

 

Kamila Bukowska

Małgorzata Dziejma

Waldemar Pituła

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Aleksandra Kotsisa 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski

+48667659236

+48957228729

sp15@edu.gorzow.pl